usaid logo usaid logo

Doracak

 • nëntor 11. 2010Udhėzuesi pėr Zyrat prokuroriale tė Republikės sė Kosovės

  Ky udhėzues ėshtė pėrpiluar me ndihmėn e Agjencionit pėr Zhvillim Ndėrkombėtar tė Shteteve tė Bashkuara si pjesė e Programit pėr Mbėshtetje tė Drejtėsisė nė Kosovė, tė realizuar nga kontraktori Qendra Kombėtare pėr...

  Shkarko
 • korrik 16. 2010Doracak mbi menaxhimin e gjykatės dhe procedurat e veprimit

  Ky doracak pėrmbanė thelbin e punės nė fushėn e menaxhimit tė gjykatės dhe procedurave tė veprimit.

  Shkarko
 • mars 15. 2010Doracak mbi hartimin e legjislacionit

  Ky botim ėshtė njė udhėzues praktik pėr hartimin e ligjeve nė Kosovė, pėrpiluar nga Programi pėr mbėshtetjen e drejtėsisė nė Kosovė, i USAID-it.

  Shkarko
 • nëntor 21. 2007Doracak mbi procedurėn pėrmbarimore nė Kosovė

  Ky botim ėshtė njė doracak pėr zbatimin nė praktikė tė procedurės pėrmbarimore nė Kosovė, pėrpiluar nga Programi pėr mbėshtetjen e drejtėsisė nė Kosovė, i USAID-it.

  Shkarko