usaid logo usaid logo

Standarte

 • prill 29. 2011Pėrmes standardeve, Gjykatat Model nė fotografi 2008 - 2011

  Iniciativa e gjykatave model ėshtė themeluar me mbėshtetjen e Kėshillit gjyqėsor tė Kosovės pėr tė disenjuar dhe testuar reforma nė veprimtarinė dhe administrimin e gjykatave me qėllim tė pėrmirėsimit tė...

  Shkarko
 • nëntor 19. 2010Strategia shtetėrore pėr Zvogėlimin e Lėndėve

  Bazuar nė Ligjin Nr. 03/L-122 pėr Pėrmberjen e Kėshillit Gjyqėsor dhe Rregulloren e UNMIK-ut 2005/52 mbi Themelimin e Kėshillit Gjyqėsor tė Kosoves dhe Duke u mbeshtetur nė Planin Strategjik tė Kosoves pėr periudhen...

  Shkarko
 • nëntor 11. 2010Kodi i mirėsjelljes pėr personelin e zyrės sė Prokurorit nė Republikėn e Kosovės

  Ky doracak ėshtė pėrpiluar me ndihmėn e Agjencionit pėr Zhvillim Ndėrkombėtar tė Shteteve tė Bashkuara si pjesė e Programit pėr Mbėshtetje tė Drejtėsisė nė Kosovė, tė realizuar nga kontraktori Qendra Kombėtare pėr...

  Shkarko
 • dhjetor 14. 2009Informatat mbi programin e gjykatave modele

  Ky informator pėrmbanė njė pėrmbledhje tė Programit tė USAID-it pėr mbėshtetjen e drejtėsisė nė Kosovė, dedikuar gjykatave modele nė Kosovė.

  Shkarko
 • tetor 30. 2007Standardet pėr pėrmirėsimin e gjykatave

  Standardet pėr pėrmirėsimin e gjykatave ėshtė njė kornizė punuese pėr implementimin e Programit tė gjykatave modele nė Kosovė i pėrpiluar nė pėrputhje me standartet mė tė larta ndėrkombėtare.

  Shkarko