usaid logo usaid logo

Ngjarje

 • tetor 01. 2015NCSC publikon raportin e hulumtimit “Tė dėgjohet zėri ynė”

  Më 30 shtator 2015, NCSC organizoi një tryezë të rrumbullakët për...

  më shumë
 • shkurt 25. 2015NCSC/PJK u takua me konkurrentėt e gjykimit tė simuluar nga Kolegji Iliria pėr t’i diskutuar rezultatet e garės sė tyre

  Më 25 shkurt 2015, konkurrentët e gjykimit të simuluar nga Kolegji Iliria diskutuan rreth...

  më shumë
 • shkurt 25. 2015NCSC/PJK organizoi punėtori me Komisionin disiplinor tė OAK-sė pėr tė diskutuar harmonizimin e procedurave disiplinore dhe fuqizimin e kapaciteteve tė organeve disiplinore

  Më 21 shkurt 2015, PJK dhe OAK organizuan një punëtori me Komisionin disiplinor të OAK...

  më shumë
 • shkurt 24. 2015NCSC/PJK i inkurajon juristėt e ri nga komuniteti joshumicė qė t’i bashkohen OAK-sė

  Më 24 shkurt 2015, ekipi i PJK dhe DLA Piper Pro Bono u takua me një grup të...

  më shumë
 • shkurt 24. 2015NCSC/PJK takoj kryesuesin e Komisionit tė OAK pėr komunitetet joshumicė.

  Më 24 shkurt 2015 në Mitrovicën veriore, ekipi nga PJK dhe DLA Piper pro bono u takua me...

  më shumë
 • shkurt 23. 2015NCSC/PJK ka diskutuar planet strategjike me anėtarėt e Komisionit pėr ēėshtje gjinore dhe anėtarėt e Komisionit pėr komunitetet joshumicė

  Gjatë dy takimeve të ndara të mbajtura në Prizren dhe në Pejë më 23 shkurt...

  më shumë
 • shkurt 10. 2015Udhėheqėsi i zyrės sė NCSC/PJK-sė John Furnari, priti nė njė takim anėtarėt e Komisionit Disiplinor (KD)

  Me 10 shkurt 2015, Udhëheqësi i zyrës së NCSC/PJK-së John Furnari, priti në...

  më shumë
 • shkurt 09. 2015Eksperti i NCSC/PJK pėr arsimin juridik Kevin Ruser dhe avokatja pro bono Sara Houston e mbajtėn orėn e parė tė shkrimit juridik nė Kolegjin Iliria.

  Më 9 shkurt 2015, eksperti i NCSC/PJK për arsimin juridik Kevin Ruser dhe avokatja pro bono Sara...

  më shumë
 • shkurt 09. 2015Mė 9 shkurt 2015, eksperti i NCSC/PJK pėr arsimin juridik Kevin Ruser dhe avokatja pro bono Sara Houston u takuan me ushtruesen e sapoemėruar tė detyrės sė dekanit tė FJUP Gjyljeta Mushkolaj,

  Më 9 shkurt 2015, eksperti i NCSC/PJK për arsimin juridik Kevin Ruser dhe avokatja pro bono Sara...

  më shumë
 • shkurt 08. 2015Eksperti i NCSC/PJK pėr arsimin juridik Kevin Ruser dhe avokatja pro bono Sara Houston u takuan me sekretarin e pėrgjithshėm tė Kolegjit Iliria Arbėr Reēin

  Më 8 shkurt 2015, eksperti i NCSC/PJK për arsimin juridik Kevin Ruser dhe avokatja pro bono Sara...

  më shumë
 • janar 08. 2015PJK u takua me Kryesuesin e Komitetin Jo-shumicė tė KBA Lubomir Pantoviq

  Më 8 janar 2015, PJK dhe Kryetari i Komitetit Jo-shumicë (KJSH) të OAK Ljubomir Pantoviç...

  më shumë
 • dhjetor 23. 2014PJK dhe OAK organizuan njė Konferencė nė formė tė njė Tryeze Qendrore - bench-bar

  Më 23 dhjetor 2014, PJK dhe OAK organizuan një Konferencë në formë të një...

  më shumë
 • dhjetor 12. 2014Punėtoria pėr hartimin e planit tė punės tė Komitetit Gjinor tė OAK-sė dhe strategjinė pėr punė vullnetare

  Më 12 Dhjetor 2014, NCSC dhe pro bono ekipi i DLA kanë organizuar dhe moderuar një...

  më shumë
 • dhjetor 11. 2014Programi pėr Juristėt nė Kosovė organizon Panel Profesional pėr pėrfaqėsimin pro bono

  NCSC dhe Ekipi Pro Bono DLA me 11 dhjetor 2014 në dy takime të ndara kanë prezantuar...

  më shumë
 • dhjetor 10. 2014Programi pėr Juristėt nė Kosovė (PJK) dhe Kolegji Iliria organizuan njė panair tė punėsimit pėr studentėt e Kolegjit Iliria

  Më 10 dhjetor 2014, si pjesë e iniciativës partneritet për mundësi, PJK dhe Qendra e...

  më shumë
 • dhjetor 10. 2014Komiteti Jo-Shumicė i OAK kėshillon tė diplomuarit dhe studentėt e juridikut nė Mitrovicėn Veriore pėr tė hyrė nė Odėn e Avokatėve tė Kosovės

  Si pjesë e serive të panelit profesional, me 10 dhjetor 2014, PJK organizoi një takim të...

  më shumë
 • dhjetor 09. 2014Programi pėr Juristėt nė Kosovė ofron Punėtorinė e Planit Strategjik nė takimin e parė tė Komitetit Jo-Shumicė tė OAK

  Me 9 dhjetor 2014, Komitetit Jo-Shumicë i OAK (KJSH) mbajti mbledhjen e vet të parë në...

  më shumë
 • dhjetor 08. 2014Trajnim i Trajnerėve (TT) nė OAK pėr anėtarėt e komunitetit jo shumicė tė OAK-sė

  Më 8 dhjetor 2014, PJK i USAID-it dhe Oda e Avokatëve të Kosovës (OAK) organizuan një...

  më shumë
 • dhjetor 08. 2014Programi pėr Juristėt nė Kosovė mbajti takim koordinues me Komitetin pėr Ēėshtje Gjinore tė OAK

  Me 8 dhjetor 2014, PJK dhe Ekipi Pro Bono i DLA Piper Mary Gately dhe Sara Andrews mbajtën një takim...

  më shumë
 • dhjetor 08. 2014Programi pėr Juristėt nė Kosovė dhe Ekipi Pro Bono i DLA Piper takohen me lidershipin e Avokatėve tė Kosovės

  Me 8 dhjetor 2014, PJK dhe Ekipi Pro Bono i DLA Piper, Mary Gately dhe Sara Andrews janë takuar me...

  më shumë
 • nëntor 23. 2014Programi pėr Juristėt nė Kosovė organizoi njė punėtori pėr Komitetin Legjislativ tė OAK-sė

  Më 21-23 Nëntor, 2014, PJK dhe OAK/Komiteti Legjislativ organizuan një punëtori....

  më shumë
 • nëntor 03. 2014Udhėheqėsi i zyrės sė NCSC-sė John Furnari, u takua me drejtorin e OAK-ut tė Komitetit tė Pakicave (KP) Ljubomir Pantovic

  Më 3 nëntor 2014, Udhëheqësi i zyrës së NCSC-së John Furnari, u takua me ...

  më shumë
 • tetor 17. 2014Eksperti i Arsimit Juridik asistoi Kolegjin Iliria nė procesin e akreditimit

  Më 17 tetor 2014, Eksperti i Arsimit Juridik i NCSC/PJK-së Kevin Ruser u takua me Drejtorin e...

  më shumë
 • tetor 16. 2014Eksperti i Arsimit Juridik mban njė punėtori pėr klinikėn juridike pėr profesorėt e Kolegjit Iliria

  Më 16 tetor 2014, NCSC/KLP së bashku me Kolegjin Iliria kanë organizuar një punëtori...

  më shumë
 • tetor 15. 2014Eksperti prof. Kevin Ruser mbajti konsultime me profesorėt Rexhep Murati, Visar Morina dhe Asistenten Fitore Morina

  Më 15 tetor 2014, Eksperti i NCSC/PJK-së prof. Kevin Ruser mbajti konsultime me profesorët e...

  më shumë
 • tetor 14. 2014Eksperti i Arsimit Juridik mban njė punėtori pėr manualin e stilit me Institutin pėr Hulumtime Juridike

  Më 14 tetor 2014, NCSC/PJK së bashku me FJUP kanë organizuar një punëtori për...

  më shumë
 • tetor 13. 2014Eksperti prof. Kevin Ruser ka mbajtur konsultime me profesoreshėn Mirlinda Batalli

  Më 13 tetor 2014, Eksperti i NCSC/PJK-së, prof. Kevin Ruser ka mbajtur konsultime me...

  më shumë
 • tetor 12. 2014NCSC/PJK lehtėsoi nismėn e Bordit tė Qendrės Trajnuese tė OAK-sė

  Me 10-12 Tetor 2014, NCSC/ PJK lehtësoi nismën e Bordit të Qendrës Trajnuese të...

  më shumë
 • tetor 09. 2014NCSC/PJK lehtėsoi takimin e Komisionit pėr Legjislacion tė OAK-sė

  Me 9 Tetor 2014, NCSC/PJK lehtësoi një takim të Komisionit për Legjislacion të...

  më shumë
 • shtator 25. 2014Kėshilltari Ligjor i NCSC/PJK-sė ka ofruar mbėshtetje pėr Komitetin Gjinor tė OAK-sė

  Me 25 shtator, 2014 Këshilltari Ligjor i PJK-së ka ofruar mbështetje për Komitetin Gjinor...

  më shumë
 • shtator 22. 2014Partnerėt e PJK e pėrshėndetėn Shefin e ardhshėm tė NCSC-sė

  Që nga 8 shtatori 2014 deri më 19 shtator 2014, John P. Furnari, shefi i ardhshëm i Programit...

  më shumë
 • shtator 07. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės shqyrton dhe balancon buxhetin e 2015

  Nga shtatori 5 – 7, 2014, NCSC/KLP ka organizuar dhe moderuar punëtorinë vjetore të Bordit...

  më shumë
 • gusht 25. 2014NCSC/PJK lehtėsoj njė takim tė Komitetit pėr praktikantė tė OAK-sė

  Me 25 gusht 2014, NSCS/PJK lehtësoj një takim të Komitetit për praktikantë të...

  më shumë
 • gusht 24. 2014NCSC/PJK njeh pjesėmarrjen e 18 studentėve tė nivelit master tė FJ tė UP-sė

  Gjatë gushtit të vitit 2014, NCSC/PJK njohu pjesëmarrjen vijuese të 18 studentëve...

  më shumë
 • gusht 21. 2014NCSC/PJK lehtėsoi njė takim tė Komitetit pėr Legjislacion dhe Ēėshtje Normative tė OAK-sė

  Më 21 gusht 2014, NCSC/PJK lehtësoi një takim të Komitetit për Legjislacion dhe...

  më shumë
 • korrik 17. 2014NCSC lehtėsoi njė takim ndėrmjet Kolegjit Iliria dhe Qendrės pėr Ndihmė Juridike dhe Zhvillim Regjional (QNJZhR)

  Më 17 Korrik, 2014, NCSC lehtësoi një takim ndërmjet Koordinator të Kolegjit Iliria...

  më shumë
 • qershor 26. 2014Avokatet nga Oda e Avokatėve tė Kosovės dhe studentet e juridikut vizitojnė Qendrėn Korrektuese

  Më 26 qershor 2014, NCSC/PJK organizoi dhe monitoroi një vizitë në Qendrën...

  më shumë
 • qershor 25. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės organizoi takimin me femrat juriste nė Prishtinė

  Më 25 qershor 2014, NCSC/PJK monitoroi forumin e femrave juriste, të organizuar nga Oda e...

  më shumë
 • qershor 23. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės mban njė takim tė pėrbashkėt Gjykatės-Avokat-Prokurorė nė Prizren

  Më 23 qershor 2014, NCSC/PJK ndihmojë OAK-në për të organizuar takimin e...

  më shumë
 • qershor 13. 2014Stafi i NCSC/PJK pranuan Certifikata Falėnderimi nga USAID

  Më 13 qershor 2014, Stafi i NCSC/PJK pranuan Certifikata Falënderimi nga USAID. Certifikatat u...

  më shumë
 • qershor 13. 2014NCSC/PJK dhe DLA pro bono ekipi gjinor organizuan njė seri tė paneleve profesionale me studentet femra tė juridikut nga Universiteti i Prishtinės / Fakulteti Juridik.

  Më 13 qershor 2014, NCSC/PJK dhe DLA pro bono ekipi gjinor organizuan një seri të paneleve...

  më shumë
 • qershor 13. 2014Avokatet e OAK-sė ritheksuan zotimin e tyre pėr tė vazhduar tė jenė pro-aktiv nė kuadėr tė Komiteteve tė OAK-sė.

  Në dy takime të ndara më 13 qershor 2014, NCSC/PJK dhe DLA pro bono ekipi gjinor u takuan me...

  më shumë
 • qershor 12. 2014PJK/NCSC organizon njė forum tė rrjetit pėr “Gjykim tė Simuluar”

  Më 12 qershor 2014, NCSC dhe DLA pro bono ekipi gjinor organizuan një forum të avokatëve...

  më shumë
 • qershor 12. 2014PJK/NCSC organizon njė seri panelesh profesionale me studentet femra tė juridikut

  Më 12 qershor 2014, NCSC dhe DLA pro bono ekipi gjinor organizuan një seri të paneleve...

  më shumë
 • qershor 12. 2014PJK takohet me Koordinatoren OCS tė Kolegjit Iliria, Shpresa Ibrahimi

  Më 12 qershor 2014, ekipi gjinor NCSC/PJK pro bono takoi Koordinatoren OCS të Kolegjit Iliria,...

  më shumë
 • qershor 11. 2014NCSC/PJK dhe DLA pro bono ekipi gjinor adresojnė sfidat e pėrditshme me tė cilat pėrballen femrat juriste

  Më 11 qershor 2014, NCSC/PJK dhe DLA pro bono ekipi gjinor organizuan një “Forum për...

  më shumë
 • qershor 11. 2014NCSC/PJK dhe DLA pro bono ekipi gjinor adresojnė sfidat e pėrditshme me tė cilat pėrballen femrat juriste

  Më 11 qershor 2014, NCSC/PJK dhe DLA pro bono ekipi gjinor organizuan një “Forum për...

  më shumë
 • qershor 10. 2014DLA pro bono ekipi pėr ēėshtje gjinore takohet me Udhėheqėsen pėr Ēėshtje Gjinore tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės

  Më 10 Qershor 2014 NCSC / PJK dhe DLA pro bono ekipi për çështje gjinore u takua me...

  më shumë
 • qershor 09. 2014OAK dhe NCSC/PJK organizuan dhe shėnuan Ditėn e Avokatisė

  Më 7 dhe 9 qershor 2014 OAK dhe NCSC organizuan dhe shënuan Ditën e Avokatisë....

  më shumë
 • maj 28. 2014USAID Shėnon 15 vite tė Partneritetit pėr Ndryshim Pozitiv nė Kosovė

  Më 28 maj 2014, PJK organizoi një tryezë të rrumbullakët për...

  më shumë
 • maj 27. 2014Gara e Parė Ndėr-kolegial nė Seancėn e Simuluar Gjyqėsore nė Kosovė

  Më 27 maj 2014, PJK organizoi një Garë për Seancën Gjyqësore të Simuluar...

  më shumë
 • maj 16. 2014Studentja e Fakultetit Juridik pėrfundonė edhe njė program tė suksesshėm tė praktikės nė Projektin pėr Juristėt nė Kosovė

  Studentja e përfundonë një programi të suksesshëm të praktikës në...

  më shumë
 • maj 14. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės mban njė takim tė pėrbashkėt Gjykatės-Avokat-Prokurorė nė Prishtinė

  Më 14 maj 2014, NCSC/PJK ndihmojë OAK-në për të organizuar takimin e...

  më shumë
 • maj 12. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės mban njė takim tė pėrbashkėt Gjykatės-Avokat-Prokurorė nė Pejė

  Më 12 maj 2014, NCSC/PJK ndihmojë OAK-në për të organizuar takimin e...

  më shumë
 • maj 12. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės organizoi takimin me femrat juriste nė regjion

  Më 12 maj 2014, NCSC/PJK monitoroi forumin e femrave juriste, të organizuar nga Oda e Avokatëve...

  më shumë
 • maj 06. 2014Studentet e Fakultetit Juridik pėrfundojnė edhe njė program tė suksesshėm tė praktikės nė Projektin pėr Juristėt nė Kosovė

  Edhe dy student përfundojnë një programi të suksesshëm të praktikës në...

  më shumë
 • maj 05. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės Organizoj Ēertikifimin e Trajnimit pėr Trajner

  Më 5 maj, 2014, si pjesë e bashkëpunimit të vazhdueshëm në mes të...

  më shumë
 • prill 30. 2014NCSC/PJK dhe Kolegji Iliria ka mbajtur njė panel professional me Prokurorinė e shtetit

  Më 30 prill, 2014, NCSC/PJK dhe Qendra për Zhvillim të Karrierës dhe Zyra e Studimeve...

  më shumë
 • prill 28. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės organizoi takimin me femrat juriste nė regjion

  Më 28 prill, 2014, NCSC/PJK monitoroi forumin e femrave juriste, të organizuar nga Oda e...

  më shumë
 • prill 25. 2014NCSC/PJK dhe Zyra pėr Studime Klinike organizuan njė panel profesional me njė ish gjyqtare tė Gjykatės Kushtetuese

  Më 25 prill, 2014, NCSC/PJK dhe Zyra për Studime Klinike e Fakulteti Juridik të Universiteti...

  më shumë
 • prill 24. 2014NCSC/PJK dhe Zyra pėr Studime Klinike organizuan njė panel profesional me njė prokurore

  Më 24 prill, 2014, NCSC/PJK dhe Zyra për Studime Klinike e Fakulteti Juridik të Universiteti...

  më shumë
 • prill 22. 2014NCSC/PJK ka mbajtur njė panel professional tė titulluar “Si te fillosh njė karier tė suksesshme”

  Më 22 prill, 2014, NCSC/PJK dhe Zyra e Studimeve Klinike e Fakultetit Juridik të Kolegjit Iliria...

  më shumë
 • prill 18. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės organizoi takimin me femrat juriste nė regjion

  Më 18 prill, 2014, NCSC/PJK monitoroi forumin e femrave juriste, të organizuar nga Oda e...

  më shumë
 • prill 04. 2014NCSC/PJK dhe Zyra pėr Studime Klinike tė FJ-UP ka organizuar njė seri kolegjesh (panele) profesionale mbi: "Mundėsitė profesionale brenda Programit Ligjor Profesional i USAID pėr Kosovė"

  Më 4 prill, 2014, NCSC/PJK dhe Zyra për Studime Klinike të FJ-UP ka organizuar një seri...

  më shumë
 • prill 03. 2014NCSC/PJK ka mbajtur njė takim koordinues me Komitetin Gjinor, tė AOK.

  Më 3 prill, 2014, NCSC/PJK ka mbajtur një takim koordinues me Komitetin Gjinor, të AOK.

  më shumë
 • prill 03. 2014NCSC/PJK ka mbajtur njė takim me Komitetit e Ditės sė Avokatisė tė AOK

  Më 3 prill, 2014, NCSC/PJK ka mbajtur një takim me Komitetit e Ditës së Avokatisë...

  më shumë
 • mars 28. 2014Asmir Sadiku, student i Fakultetit Juridik tė Universitetit tė Prishtinės (FJUP) fiton garėn e publikimit tė hulumtimit

  Më 28 mars 2014 eksperti i NCSC/PJK prof. Kevin Ruser takoi Asmir Sadikun, student i Fakultetit Juridik...

  më shumë
 • mars 28. 2014Eksperti i NCSC/PJK, Prof. Kevin Ruser mbajti njė punėtori tė grupit punues me profesorėt/kryesuesit e katedrės sė Fakultetit Juridik tė Universitetit tė Prishtinės (FJUP) tė Nivelit Master, Rexhep Gashi,

  Më 28 mars 2014, eksperti i NCSC/PJK, Prof. Kevin Ruser mbajti një punëtori të grupit...

  më shumë
 • mars 27. 2014Eksperti i NCSC/PJK, Prof. Kevin Ruser mbajti konsultim me Profesor Rexhep Murati nga Fakulteti Juridik i Universitetit tė Prishtinės (FJUP)

  Me 27 Mars, 2014 eksperti i NCSC/PJK, Prof. Kevin Ruser mbajti konsultim me Profesor Rexhep Murati nga...

  më shumë
 • mars 27. 2014Eksperti i NCSC/PJK, Prof. Kevin Ruser mbajti njė punėtori me profesorėt e sė drejtės penale tė Kolegjit Iliria

  Më 27 mars 2014, eksperti i NCSC/PJK, Prof. Kevin Ruser mbajti një punëtori me profesorët...

  më shumë
 • mars 27. 2014Eksperti i NCSC/PJK, Prof. Kevin Ruser mbajti njė takim me Dekanin Fakultetit Juridik tė Universitetit tė Prishtinės (FJUP) Bajram Ukaj, Zėvendės Rektorin Qerim Qerimi dhe Profesoreshėn Remzije Istrefi.

  Më 27 mars 2014, eksperti i NCSC/PJK, Prof. Kevin Ruser mbajti një takim me Dekanin Fakultetit...

  më shumë
 • mars 26. 2014Eksperti i NCSC/PJK Prof. Kevin Ruser ka mbajtur njė panel professional tė titulluar: Pėrfitimet nga Klinikat Ligjore

  Më 26 Mars, 2014, NCSC/PJK dhe Zyra e Studimeve Klinike e Fakultetit Juridik të Kolegjit Iliria...

  më shumë
 • mars 26. 2014Eksperti i NCSC/PJK Prof. Kevin Ruser ka mbajtur konsultime me Profesor Visar Morina

  Më 26 Mars, 2014, eksperti i NCSC/PJK Prof. Kevin Ruser ka mbajtur konsultime me Profesor Visar Morina.

  më shumë
 • mars 26. 2014Eksperti i NCSC/PJK Prof. Kevin Ruser ka mbajtur punėtori pėr atė se si tė publikohen punime hulumtuese nė internet

  Më 26 Mars, 2014, eksperti i NCSC/PJK Prof. Kevin Ruser ka mbajtur një punëtori në...

  më shumë
 • mars 26. 2014Eksperti i NCSC/PJK Prof. Kevin Ruser ka mbajtur punėtori me profesorėt e Kolegjit Iliria

  Më 26 Mars, 2014, eksperti i NCSC/PJK Prof. Kevin Ruser ka mbajtur një punëtori me...

  më shumë
 • mars 25. 2014Eksperti i NCSC Prof. Kevin Ruser ka mbajtur takim me Kolegjin Iliria

  Më 25 Mars, 2014, eksperti i NCSC Prof. Kevin Ruser ka mbajtur një takim me Presidentin e Kolegjit...

  më shumë
 • mars 25. 2014Eksperti i NCSC Prof. Kevin Ruser ka mbajtur konsultime me profesorėt Mirlinda Batalli dhe Haxhi Gashi

  Më 25 Mars, 2014, eksperti i NCSC Prof. Kevin Ruser ka mbajtur konsultime me profesorët Mirlinda...

  më shumë
 • mars 25. 2014Eksperti i NCSC Prof. Kevin Ruser mbajti njė panel profesional: Pėrfitimet nga Klinikat Ligjore

  Më 25 Mars, 2014, NCSC dhe Zyra e Studimeve Klinike e Fakultetit Juridik të Universitetit të...

  më shumë
 • mars 24. 2014Eksperti i NCSC Prof. Kevin Ruser ka mbajtur njė fokus grup me praktikantėt e NCSC

  Më 24 Mars, 2014, eksperti i NCSC Prof. Kevin Ruser ka mbajtur një fokus grup me praktikantët e...

  më shumë
 • mars 21. 2014Agjencia pėr Ndihmė Juridike falas dhe Kolegji Iliria nėnshkruan Memorandumin e Mirėkuptimit.

  Më 21 mars 2014 NCSC lehtësoi nënshkrimin e një Memorandumi të Mirëkuptimit...

  më shumë
 • mars 19. 2014NCSC/PJK organizon njė varg panelesh profesionale nė Kolegjin Iliria

  Më 19 mars, 2014, NCSC/PJK, QZhK dhe OCS e Kolegjit Iliria organizoi një seri të panelëve...

  më shumë
 • mars 18. 2014Transferimi i praktikave mė tė mira nga Qendrat pėr Zhvillim tė Karrierės tė mbėshtetura nga PJK

  Më 18 mars, 2014 NCSC ka mbajtur një seminar (punëtori) për zyrtarët nga Qendra...

  më shumë
 • mars 18. 2014Komiteti i OAK pėr Ēėshtje Gjinore dhe Minoritete planifikon konferencėn pėr femrat avokate/juriste

  Më 18 mars 2014, NCSC zhvilloi një takim koordinues me avokatët nga Komiteti i OAK për...

  më shumë
 • mars 11. 2014Qendra pėr Ndihmė Juridike dhe Zhvillim Regjional nėnshkroi njė Memorandum tė Mirėkuptimit me Kolegjin Iliria pėr tė ofruar mė shumė mundėsi punėsimi pėr studentėt

  Më 11 mars 2014, PJK lehtësoi nënshkrimin e Memorandumit të Mirëkuptimit...

  më shumë
 • mars 10. 2014NCSC/PJK koordinon aktivitetet e vitit 2014 tė Fakultetit Juridik tė Universitetit tė Prishtinės (UPFJ)

  Më 10 mars 2014, z. Harold D. Dampier, Jr, udhëheqës i NCSC grupit, u takua me prof. Bajram...

  më shumë
 • mars 03. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės organizoi takimin e rrjetėzimit tė juristeve pėr tė kontaktuar me rajonin

  Më 3 mars 2014, NCSC monitoroi forumin e rrjetëzimit të grave, të organizuar nga Oda e...

  më shumë
 • shkurt 28. 2014NCSC/PJK, Zyra pėr Studime Klinike dhe Qendra pėr Zhvillimin e Karrierės e Kolegjit Iliria organizuan njė tjetėr Diskutim tė Panelit Profesional

  Më 28 shkurt 2014, NCSC/PJK, Qendra për Zhvillimin e Karrierës (QZHK) dhe Zyra për Studime...

  më shumë
 • shkurt 28. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės dhe Qendra pėr Ndihmė Juridike dhe Zhvillim Rajonal kanė nėnshkruar njė Memorandum Mirėkuptimi pėr tė ndihmuar tė gjithė qytetarėt e Kosovės.

  Më 28 shkurt 2014, NCSC ka lehtësuar nënshkrimin e Memorandumit të Mirëkuptimit...

  më shumë
 • shkurt 27. 2014Asociacioni i Avokatėve tė Kosovės tani do tė provojė tė pėrfshijė njė komponentė tė etikės nė secilin trajnim.

  Më 27 shkurt 2014 NCSC organizoi një trajnim me Odën e Avokatëve të Kosovës...

  më shumë
 • shkurt 27. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės (OAK) organizon takimin e parė me donatorė pėr vitin 2014

  Më 27 shkurt 2014, OAK me mbështetjen e Programit të Profesionit Juridik në Kosovë...

  më shumë
 • shkurt 27. 2014Eksperti pėr etikė i NCSC/PJK-sė takohet me Grupin e tė Drejtės Publike dhe tė Politikave Ndėrkombėtare

  Më 27 shkurt 2014 eksperti i etikës së PJK/DLA Peter Lindau ka takuar Shefin Lauren Baillie dhe...

  më shumë
 • shkurt 26. 2014Trajnerėt e avancuar tė PJK dhe OAK u dakorduan se komponenti i etikės duhet tė pėrfshihet nė ēdo trajnim.

  Më 26 shkurt 2014, PJK/DLA eksperti i etikës z.Peter Lindau u takua me trajnerin e avancuar të...

  më shumë
 • shkurt 26. 2014Oda e Avokatėve tė Kosovės tani do tė hartoj vendime disiplinore mė tė arsyeshme.

  Më 26 shkurt 2014, NCSC-ja ka organizuar një punëtori rreth ndërtimit të...

  më shumë
 • shkurt 25. 2014NCSC/PJK dhe Zyra pėr Studime Klinike (ZSK) e Fakultetit Juridik tė Universitetit tė Prishtinės (UPFJ) organizoi njė tjetėr Panel Profesional tė Rradhės.

  Më 25 Shkurt 2014, NCSC / PJK dhe ZSK e FJUP organizoi panelin profesional të rradhës për...

  më shumë
 • shkurt 25. 2014Eksperti i etikės i PJK-sė/DLA Peter Lindau takoi stafin e Zyrės Disiplinor tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės

  Më 25 shkurt 2014 Eksperti i etikës i PJK-së/DLA Peter Lindau u takuam me stafin e Zyrës...

  më shumë
 • shkurt 24. 2014Eksperti i etikes i PJK-sė/DLA Peter Lindau takoi Kryetarin e Odės sė Avokatėve tė Kosovės

  Më 24 shkurt 2014 Eksperti i etikes i PJK-së/DLA Peter Lindau takoi Kryetarin e Odës së...

  më shumë
 • shkurt 10. 2014NCSC, Qendra pėr Zhvillimin e Karrierės dhe Zyra pėr Studime Klinike/Klinika Juridike Civile e Kolegjit Iliria organizuan njė panel profesional

  Më 10 shkurt 2014, NCSC, Qendra për Zhvillimin e Karrierës dhe Zyra për Studime Klinike e...

  më shumë
 • janar 31. 2014Kolegji Iliria/studentet e Klinikes Juridike Civile organizoi njė vizitė nė Qendrėn pėr Zgjidhjen Alternative tė Kontesteve (Qendra ZAK), Oda Ekonomike Amerikane nė Kosovė.

  Më 31 janar 2014, NCSC monitoroi një vizitë studimore/panel profesional në Qendra për...

  më shumë
 • janar 21. 2014NCSC organizoi njė vizitė nė Ministrinė e Administratės Publike pėr studentėt e UPFJ/Klinika Juridike

  Më 21 janar 2014, NCSC organizoi një vizitë studimore në Ministrinë e...

  më shumë
 • janar 20. 2014NCSC, Qendra pėr Zhvillimin e Karrierės dhe Zyra pėr Studime Klinike e Kolegjit Iliria organizuan njė Seancė tė Panelit Profesional / Klinika e tė Drejtės Civile

  Më 20 janar 2014, NCSC, Qendra për Zhvillimin e Karrierës dhe Zyra për Studime Klinike e...

  më shumë
 • janar 20. 2014Eksperti Konsulent i PJK-sė John Furnari takoi Kryetarin e Odės sė Avokatėve tė Kosovės Ibrahim Dobruna

  Më 20 janar 2014 Eksperti Konsulent i PJK-së John Furnari takoi Kryetarin e Odës së...

  më shumë
 • janar 16. 2014Komiteti pėr Ēeshtje Gjinore dhe Pakica i Odės se Avokatėve tė Kosovės aprovon Planin e Punės pėr vitin 2014

  Me date 16 janar 2014, Komiteti për Çeshtje Gjinore dhe Pakica i Odës se Avokatëve...

  më shumë
 • janar 16. 2014OAK dhe PJK kanė mbajtur takimin e parė organizativ nė vitin 2014

  Duke u bazuar në sukseset e arritura në vitin 2013, më 16 Janar 2014, OAK dhe PJK mbajtën...

  më shumë
 • janar 14. 2014NCSC dhe Zyra e Studimeve Ligjore organizojnė njė ligėratė/klinikė ligjore pėr tė drejtėn administrative pėr studentėt e Fakultetit Juridik tė Universitetit tė Prishtinės

  Më 14 Janar, 2014, NCSC ka organizuar një ligjëratë për "Aktet administrative mbi...

  më shumë
 • janar 13. 2014Qendra pėr Zhvillim tė Karrieres dhe Zyra pėr Studime Klinike organizuan njė panel profesional/klinike ligjore me studentėt e tė Fakultetit Juridik tė Kolegjit Iliria

  Më 13 janar 2014, NCSC/ PJK, Qendra për Zhvillim të Karrierës dhe Zyra për Studime...

  më shumë
 • dhjetor 30. 2013Studentet e Fakultetit Juridik pėrfundojnė edhe njė program tė suksesshėm tė praktikės nė Projektin pėr Juristėt nė Kosovė

  Fundi i vitit do të thotë edhe përfundimi i një programi të suksesshëm të...

  më shumë
 • dhjetor 10. 2013USAID-i ndihmon femrat e reja nė zhvillimin e karrierės sė tyre juridike

  Më 10 dhjetor 2013 USAID-i ka organizuar një forum për shtrirjen e rrjetit të femrave...

  më shumë
 • dhjetor 06. 2013Paneli profesional i studentėve me femra studente tė drejtėsisė.

  Më 6 dhjetor 2013, NCSC dhe DLA pro bono ekipi gjinor organizuan dy panele profesionale me femra studente...

  më shumë
 • dhjetor 05. 2013Punėtoria nė pėrpilimin e planit tė punės sė Komitetit Gjinor dhe tė Minoriteteve tė OAK-sė pėr vitin 2014.

  Më 5 dhjetor 2013, NCSC dhe DLA pro bono ekipi gjinor organizuan dhe moderuan një punëtori...

  më shumë
 • dhjetor 04. 2013Punėtoria me avokatet serbe.

  Më 4 dhjetor 2013, NCSC organizoi një punëtori me avokatet e OAK-së nga komuniteti jo...

  më shumë
 • dhjetor 04. 2013Punėtori me femrat avokate dhe praktikante.

  Më 4 dhjetor 2013, NCSC dhe DLA pro bono ekipi gjinor organizuan një punëtori me femrat avokate...

  më shumë
 • dhjetor 03. 2013NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono kanė adresuar sfidat e pėrditėshme qė hasin gratė jurist.

  Më 3 dhjetor 2013 NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor organizuan “Forumin për shtrirjen e rrjetit...

  më shumë
 • dhjetor 03. 2013NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono organizuan punėtorinė para-planifikuese me Komitetin e OAK pėr ēėshtje gjinore dhe pakica

  Më 3 dhjetor 2013, NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono (Mary Gately dhe Kiran Gore) organizuan...

  më shumë
 • dhjetor 02. 2013Punėtori para-planifikuese pėr planin e punės tė Komitetit tė OAK pėr ēėshtje gjinore dhe pakica

  Më 2 dhjetor 2013 NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono u takuan me Kryetarin e OAK, Z. Ibrahim Dobruna...

  më shumë
 • nëntor 16. 2013Prokurori disiplinor i emėruar kohėve tė fundit nė Odėn e Avokatėve tė Kosovės do tė bėjė pėrgjegjės avokatėt e korruptuar pėr veprime tė kėqija.

  Më 16 nëntor 2013 Oda e Avokatëve të Kosovës (OAK) mbajti takimin vjetor në...

  më shumë
 • nëntor 05. 2013USAID-i ndihmon femrat e reja nė zhvillimin e karrierės sė tyre juridike

  Më 5 nëntor 2013 USAID-i ka organizuar një forum për shtrirjen e rrjetit të femrave...

  më shumë
 • tetor 30. 2013Komitetit pėr ēėshtje gjinore dhe pakica i OAK-ės dhe Zyra pėr Studime Klinike organizuan njė panel profesional/trajnimin me studentėt e Fakultetit Juridik tė Universitetit tė Prishtinės

  Më 30 tetor 2013, NCSC/ PJK, Komitetit për çështje gjinore dhe pakica i OAK-ës dhe...

  më shumë
 • tetor 25. 2013Profesorėve dhe studentėt e Kolegjit Iliria nė Gjykatėn e Apelit

  Më 25 tetor 2013, NCSC ka organizuar një visitë të profesorëve dhe studentëve...

  më shumë
 • tetor 25. 2013Eksperti i NCSC-sė profesor Kevin Ruser mbajti njė punėtori mbi platformat e publikimit pėr UPFJ

  Me datë 25 tetor 2013, Eksperti për Arsim i NCSC-së, prof. Kevin Ruser mbajti një...

  më shumë
 • tetor 25. 2013Eksperti i NCSC-sė prof. Kevin Ruser mbajti punėtori me profesorėt e Fakultetit Juridik tė Universitetit tė Prishtinės

  Më 25 tetor 2013, eksperti i NCSC-së prof. Kevin Ruser në bashkëpunim më Zyrën...

  më shumë
 • tetor 24. 2013Eksperti i NCSC-sė prof. Kevin Ruser mbajti punėtori me profesorėt e Fakultetit Juridik tė Kolegjit Iliria

  Më 24 tetor 2013, eksperti i NCSC-së prof. Kevin Ruser në bashkëpunim më Zyrën...

  më shumë
 • tetor 23. 2013Eksperti i NCSC-sė profesor Kevin Ruser mbajti njė punėtori mbi platformat e publikimit pėr Kolegjin Iliria

  Me datë 23 tetor 2013, Eksperti për Arsim i NCSC-së, prof. Kevin Ruser mbajti një...

  më shumë
 • tetor 23. 2013Eksperti i NCSC-sė prof. Kevin Ruser mbajti panelin profesional pėr studentet e Fakultetit Juridik tė Kolegjit Iliria

  Më 23 tetor 2013, NCSC dhe Zyra për Studime Klinike e Fakultetit Juridik të Kolegjit Iliria ...

  më shumë
 • tetor 22. 2013Eksperti i NCSC-sė prof. Kevin Ruser mbajti panelin profesional: Si tė bėhėsh profesor i klinikave juridike.

  Më 22 tetor 2013, NCSC dhe Zyra për Studime Klinike e Fakultetit Juridik të Universitetit...

  më shumë
 • tetor 22. 2013Eksperti i NCSC-sė prof. Kevin Ruser mbajti takim konsultativ me Profesorin Visar Morina

  Më 22 tetor 2013, eksperti i NCSC-së prof. Kevin Ruser mbajti takim konsultaiv me Profesorin Visar...

  më shumë
 • tetor 21. 2013Eksperti i NCSC-sė prof. Kevin Ruser mbajti takim konsultativ me Profesorin Rexhep Murati

  Më 21 tetor 2013, eksperti i NCSC-së prof. Kevin Ruser mbajti takim konsultativ me Profesorin Rexhep...

  më shumë
 • tetor 21. 2013Eksperti i NCSC-sė prof. Kevin Ruser mbajti takim kosultativ nė zyrėn pėr Studime Klinike tė Fakultetit Juridik tė Kolegjit Iliria.

  Më 21 tetor 2013, eksperti i NCSC-së prof. Kevin Ruser mbajti takim konsultativ me koordinatoren e...

  më shumë
 • tetor 18. 2013NCSC organizon punėtori me avokatet e pėrzgjedhura nga OAK

  Me 18 tetor, 2013, NSCS organizoi një punëtori me avokatet e përzgjedhura nga OAK, të...

  më shumë
 • tetor 18. 2013Eksperti i NCSC-ės prof. Kevin Ruser mbajti takim me Presidentin i Kolegjit Iliria Mixhait Reēi

  Më 18 tetor 2013, eksperti i NCSC-ës prof. Kevin Ruser mbajti takim me Presidentin i Kolegjit Iliria...

  më shumë
 • tetor 17. 2013Eksperti i NCSC-sė prof. Kevin Ruser mbajti takim konsultativ me Profesorėt Mirlinda Batalli dhe Haxhi Gashi.

  Më 17 tetor 2013, eksperti i NCSC-së prof. Kevin Ruser mbajti takim konsultativ me Profesorët...

  më shumë
 • tetor 17. 2013Programi pėr tė Drejta Civile nė Kosovė (CRP/K) dhe Kolegji Iliria nėnshkruajnė Memorandum tė Mirėkuptimit.

  Më 17 Tetor 2013, PJK ka lehtësuar nënshkrimin e MiM në mes të Programit për...

  më shumë
 • tetor 07. 2013Instituti Gjyqėsor i Kosovės dhe Kolegji Iliria nėnshkruajnė Memorandum tė Mirėkuptimit

  Më 7 Tetor 2013, PJK ka lehtësuar nënshkrimin e MiM në mes të Institutit ...

  më shumë
 • shtator 30. 2013Me 30 shtator, 2013, NSCS organizoi njė punishte me avokatet e pėrzgjedhura nga OAK

  Me 30 shtator, 2013, NSCS organizoi një punishte me avokatet e përzgjedhura nga OAK

  më shumë
 • shtator 25. 2013Oda e Avokatėve tė Kosovės mban njė takim tė pėrbashkėt Gjykatės-Avokat nė Gjakovė

  Oda e Avokatëve të Kosovës mban një takim të përbashkët...

  më shumë
 • shtator 24. 2013Me 24 shtator, 2013, OAK organizoi njė takim tė pėrbashkėt Gjykata-Avokatė nė Prizren

  Me 24 shtator, 2013, OAK organizoi një takim të përbashkët Gjykata-Avokatë në...

  më shumë
 • shtator 24. 2013NCSC dorėzon pėrgjegjėsinė e ToT ēertifikimit Odės sė Avokatėve tė Kosovės

  NCSC dorëzon përgjegjësinë e ToT çertifikimit Odës së Avokatëve...

  më shumë
 • shtator 22. 2013Pėr herė tė parė Oda e Avokatėve tė Kosovės balancon buxhetin pėr vitin 2014

  Për herë të parë Oda e Avokatëve të Kosovës balancon buxhetin për...

  më shumë
 • shtator 18. 2013Oda e Avokatėve tė Kosovės organizoi njė takim tė pėrbashkėt Gjykatės-Avokat nė Pejė

  Oda e Avokatëve të Kosovës organizoi një takim të përbashkët...

  më shumë
 • shtator 09. 2013NCSC/PJK ndihmon Odėn e Avokatėve tė Kosovės qė tė ofrojė shėrbime mė tė mira pėr anėtarėt e vetė

  Më 9 shtator 2013, NCSC/PJK mbajti një takim me Spartansoft dhe udhëheqësinë e OAK...

  më shumë
 • shtator 09. 2013NCSC/PJK lidh Fakultetin Juridik tė Universitetit tė Nebraskas me Kosovėn

  Më 9 shtator 2013 NCSC/PJK zhvilloi një bisedë të rregullt përmes Skype me ekspertin...

  më shumë
 • gusht 05. 2013NCSC/PJK pėrkrahė mesimin praktik nė Kolegjin Iliria.

  Më 5 Gusht 2013, NCSC/PJK mbajti takimin e rregullt më Koordinatorin e Zyrës së...

  më shumë
 • gusht 02. 2013NCSC/PJK pėrkrahė mesimin praktik nė Fakultetin Juridik tė Universitetit tė Prishtinės.

  Më 31 korrik 2013, NCSC/PJK mbajti takimin e rregullt më Koordinatorin e Zyrës së...

  më shumë
 • korrik 29. 2013Oda e Avokatėve tė Kosovės dhe Kolegji Iliria nėnshkruajnė Memorandum tė Mirėkuptimit

  Më 29 korrik 2013, PJK ka lehtësuar nënshkrimin e MiM në mes të Odës e...

  më shumë
 • qershor 27. 2013NCSC/PJK pėrmirėson mundėsitė pėr punė pėr studentėt e juridikut

  Më 27 Qershor 2013, NCSC/ PJK mbajti serinë e parë të Paneleve Profesionale me...

  më shumë
 • qershor 20. 2013OAK vlerėson progresin e Komitetit pėr Ēėshtje Gjinore dhe Pakica

  Më 20 Qershor 2013, NCSC/PJK organizuan rishikimin e mes vitit të planit të punës së...

  më shumë
 • qershor 19. 2013Drejtori Ekzekutiv i Odės sė Avokatėve tė Kosovės rishikon kontratėn finale pėr databazėn e re

  Më 20 Qershor 2013, NCSC/PJK nënshkruan kontratë me kompanin Spartan Soft, për blerjen e...

  më shumë
 • qershor 14. 2013NCSC/PJK, Komiteti pėr ēėshtje gjinore dhe pakica i OAK-ės mbėshtet rritjen e numrit tė femrave nė avokati

  Më 14 Qershor 2013, si pjesë e planit të punës së vitit 2013 të Komitetit...

  më shumë
 • maj 30. 2013Donatorėt e Odės sė Avokatėve tė Kosovės u takuan nė zyret e NCSC/PJK

  Më 30 Maj 2013 Donatorët e Odës së Avokatëve të Kosovës u takuan në...

  më shumë
 • maj 24. 2013NCSC/PJK dorėzon tek Kolegji Iliria databazėn pėr QZhk

  Më 23 Maj 2013, NCSC/ PJK vizitoi qendrën për zhvillim të karrierës të Kolegjit...

  më shumë
 • maj 24. 2013NCSC/PJK ndihmon OAK-ėn tė krijoj dhe menaxhoj sistemin disiplior

  Gjatë javës 20 – 24 Maj 2013, John Furnari eksperti i NCSC/ PJK për çështje...

  më shumë
 • maj 22. 2013Zyra pėr mėsim klinik mban takim me grupin punues

  Më 22 Maj 2013, NCSC/PJK mori pjesë në takimin vazhdues të grupit punues...

  më shumë
 • maj 21. 2013OAK dhe NCSC/PJK diskutojnė pėr rregulloren disiplinore

  Më 21 Maj 2013, OAK dhe NCSC/PJK organizuan punëtorinë e gjashtë të serisë...

  më shumë
 • maj 16. 2013NCSC/PJK, Komiteti pėr ēėshtje gjinore dhe pakica i OAK-ės dhe Zyra pėr Studim Klinik e UP-ės kanė ndarė pėrvojėn praktike me studentėt e fakultetit Juridik pėr lėmin civile

  Me 16 maj 2013 NCSC/PJK, Komiteti për çështje gjinore dhe pakica i OAK-ës dhe Zyra...

  më shumë
 • maj 14. 2013NCSC/ PJK mori pjesė nė ediocionin e tretė tė Panairit tė Karrierės i cili u organizua nga Qendra e Karrierės e Universitetit tė Prishtinės

  Më 14 Maj 2013, NCSC/ PJK mori pjesë në ediocionin e tretë të Panairit të...

  më shumë
 • prill 28. 2013NCSC/PJK dhe OAK organizojnė punėtorinė e parė vjetore tė Bordit Ekzekutiv/Llogaridhėnies sė Stafit

  Më 26,27 dhe 28 Prill 2013 NCSC/PJK dhe OAK organizuan plan strategjik për rishikim të buxhetit...

  më shumë
 • prill 25. 2013NCSC organizon Trainimin pėr Trajner (TpT)

  NCSC organizon Trainimin për Trajner (TpT)...

  më shumë
 • prill 23. 2013Eksperti i NCSC prof. Kevin Ruser mbanė punėtori me profesorėt dhe Dekanin e Kolegjit Iliria

  Eksperti i NCSC prof. Kevin Ruser mbanë punëtori me profesorët dhe Dekanin e Kolegjit Iliria...

  më shumë
 • prill 19. 2013Eksperti i NCSC-ės Prof. Kevin Ruser mbajt trajnimi mbi teknikat e avancuara tė mėsimin Klinik

  Eksperti i NCSC-ës Prof. Kevin Ruser mbajt trajnimi mbi teknikat e avancuara të mësimin Klinik

  më shumë
 • prill 18. 2013Eksperti i NCSC-ės Prof. Kevin Ruser mbajti simpozium me grupin punues tė Fakultetit Juridik tė Universitetit tė Prishtinės

  më shumë
 • prill 18. 2013Misioni i USAID-it nė Kosovė dhe Kolegji Iliria nėnshkruajnė Memorandum tė Mirėkuptimit tė forcojnė kualitetin e edukimit ligjor

  Misioni i USAID-it në Kosovë dhe Kolegji Iliria nënshkruajnë Memorandum të...

  më shumë
 • prill 18. 2013Misioni i USAID-it nė Kosovė dhe Universitetit i Prishtinės Fakultetit Juridik nėnshkruajnė Memorandum tė Mirėkuptimit, pėr themelimin e Zyrės sė Studime Klinike nė UPFL

  Misioni i USAID-it në Kosovë dhe Universitetit i Prishtinës Fakultetit Juridik...

  më shumë
 • prill 15. 2013NCSC/ PJK, eksperti Prof. Kevin Ruser u takuan me zėvendės dekanin e Fakultetit Juridik tė Universitetit tė Prishtinės Prof. Qerim Qerimi dhe me kordinatorin e Zyrės sė mėsimit klinik Prof. Avni Puka

  NCSC/ PJK, eksperti Prof. Kevin Ruser u takuan me zëvendës dekanin e Fakultetit Juridik të...

  më shumë
 • mars 28. 2013Takimi bashkėrendues me Fakultetin Juridik

  Të pranishëm në takimin bashkërendues me Fakultetin Juridik më datën 28 mars...

  më shumë
 • mars 22. 2013Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Mitrovicė

  Me 22 Mars 2013, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata - Avokatë...

  më shumë
 • mars 20. 2013Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Gjakovė

  Me 20 Mars 2013, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata - Avokatë...

  më shumë
 • mars 19. 2013Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Gjilan

  Me 19 Mars 2013, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata - Avokatë...

  më shumë
 • mars 08. 2013NCSC/PJK dhe OAK shėnojnė ditėn ndėrkombėtare tė grave

  NCSC/PJK dhe OAK njohin ditën ndërkombëtare të grave...

  më shumë
 • mars 08. 2013NCSC/PJK dhe ekipi nga DLA pro bono gjinore: Amy Beckstead dhe Stephanie Zosak u takuan me shefin zyrės sė NCSC/PJK, Harold D. Dampier, Jr.

  NCSC/PJK dhe ekipi nga DLA pro bono gjinore: Amy Beckstead dhe Stephanie Zosak u takuan me shefin zyrës...

  më shumë
 • mars 07. 2013NCSC/PJK dhe DLA ekipi pro bono pėr cėshtje gjinore organizauan punėtori me studentet e Fakultetit Juridik, Universiteti i Prishtinės

  NCSC/PJK dhe DLA ekipi pro bono për cështje gjinore organizauan punëtori me studentet e...

  më shumë
 • mars 07. 2013NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono u takuan me gjyqėtaren Biljana Rexhepi

  NCSC/ PJK dhe DLA ekipi pro bono për çështje gjinore u takua me gjyqtaren Biljana Rexhepi,...

  më shumë
 • mars 06. 2013NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono organizuan punėtori me praktikantet e OAK-ės

  NCSC/ PJK dhe DLA ekipi pro bono për cështje gjinore organizuan një punëtori me femrat...

  më shumë
 • mars 05. 2013NCSC/PJK dhe Komitetit pėr ēėshtje gjinore dhe pakica i Odės sė Avokatėve tė Kosovės planifikojne strategjikisht planet pėr tė ardhmen

  NCSC/PJK dhe OAK organizuan punëtorinë për draftimin e planit strategjik të Komitetit...

  më shumë
 • mars 04. 2013NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono organizuan para planifikim tė punėtorisė me avokatet nga Prishtina

  NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono organizuan para planifikim të punëtorisë me avokatet nga...

  më shumë
 • mars 04. 2013NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono organizuan para planifikim tė punėtorisė me avokatet nga Prizreni

  NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono organizuan para planifikim të punëtorisë me avokatet nga...

  më shumë
 • mars 01. 2013NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono organizuan para planifikim tė punėtorisė me avokatet nga Peja

  NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono organizuan para planifikim të punëtorisë me avokatet nga...

  më shumë
 • shkurt 28. 2013NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono u takuan me Kryetarin e OAK, Z. Ibrahim Dobruna dhe Kryetaren e Komitetit pėr ēėshtje gjinore dhe pakica tė OAK-ės Znj. Shpresa Rama

  NCSC/PJK dhe DLA ekipi gjinor pro bono u takuan me Kryetarin e OAK, Z. Ibrahim Dobruna dhe Kryetaren e...

  më shumë
 • shkurt 26. 2013Oda e Avokatėve tė Kosovės publikon raportin vjetor pėr vitin 2012

  më shumë
 • shkurt 25. 2013Programi pėr Juristė nė Kosovė finalizon databazėn e Fakultetit Juridik tė Universitetit tė Prishtinės, Qendra pėr zhvillim tė karrierės

  më shumë
 • shkurt 22. 2013Programi pėr Juristėt nė organizon punėtori pėr draftin e Ligjit mbi Avokatinė

  më shumë
 • shkurt 21. 2013Oda e Avokatėve tė Kosovės dhe Programi pėr Juristėt nė Kosovė organizojnė takimin me donator

  më shumë
 • shkurt 20. 2013Programi pėr Juristėt nė Kosovė fillon sesionet e planifikimit pėr decentralizimit

  më shumë
 • shkurt 13. 2013Programi pėr Juristėt nė Kosovė shpėrndan informacione mbi Sistemin Disciplinor tė Odės sė Avokatėve tė Kosovė

  më shumë
 • shkurt 12. 2013Oda e Avokatėve tė Kosovės dhe Programi pėr Juristėt nė Kosovė fillojnė implementimin e planit tė punės pėr vitin 2013 tė Komitetin pėr ēėshtje gjinore dhe pakica

  më shumë
 • janar 29. 2013Oda e Avokatėve tė Kosovės dhe Programi pėr Juristėt nė Kosovė organizojnė trajnim me avokatėt nga komunitetet jo – shumicė

  më shumë
 • janar 18. 2013Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Prishtinė

  Me 18 Janar 2013, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata - Avokatë

  më shumë
 • dhjetor 27. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Mitrovicė

  Me 27 Dhjetor 2012, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata - Avokatë...

  më shumë
 • dhjetor 20. 2012Punėtori me trajnuesit e OAK

  Me 20 dhjetor 2012, OAK dhe NCSC organizuan një punëtori me trajnuesit e OAK.

  më shumë
 • dhjetor 19. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Prishtinė

  Me 19 Dhjetor 2012, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata -...

  më shumë
 • dhjetor 19. 2012Gėzuar Viti i Ri

  Gëzuar Festat e fund vitit nga PJK

  më shumë
 • dhjetor 17. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Gjilan.

  Me 17 Dhjetor, 2012, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata -...

  më shumë
 • dhjetor 10. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Pejė.

  Me 10 Dhjetor 2012, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata - Avokatë...

  më shumë
 • dhjetor 04. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Prizren.

  Me 4 Dhjetor 2012, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata - Avokatë...

  më shumë
 • nëntor 20. 2012Takimi “Seria e Paneleve Profesionale ”, NCSC dhe Qendra e Karrierės e Fakultetit Juridik tė UP.

  Me 20 nentor 2012, NCSC dhe Qendra e Karrierës e Fakultetit Juridik të UP-së organizoi takimin...

  më shumë
 • nëntor 14. 2012Komiteti per qėshtje gjinore dhe minoritete i Odės sė Avokatėve tė Kosovės dhe Programi pėr Juristėt nė Kosovė planifikojnė pėr vitin 2013

  Më 14 nëntor 2012, Oda e Avokatëve të Kosovës (OAK) dhe Programi për...

  më shumë
 • nëntor 08. 2012NCSC dhe OAK organizojnė trajnim pėr Administratorėt e Degėve Regjionale.

  Më 8 nëntor 2012, NCSC dhe AKK organizon trajnim për administratorët e Degëve...

  më shumë
 • nëntor 06. 2012Takimi “Seria e Paneleve Profesionale ”, NCSC dhe Qendra e Karrierės e Fakultetit Juridik tė UP.

  Me 6 nentor 2012, NCSC dhe Qendra e Karrierës e Fakultetit Juridik të UP organizuan takimin e...

  më shumë
 • tetor 24. 2012NCSC dhe OAK organizojnė trajnim pėr Administratorėt e Degėve Regjionale

  Më 24 tetor 2012, NCSC dhe OAK organizuan trajnim për të gjithë administratorët e...

  më shumë
 • tetor 17. 2012Oda e Avokatėve tė Kosovės dhe Programi pėr Juristėt nė Kosovė organizojnė takim me avokatėt nga komunitetet jo – shumicė

  Më 17 tetor 2012, Oda e Avokatëve të Kosovës (OAK) dhe Programi për Juristët...

  më shumë
 • tetor 17. 2012Nėnshkruhet Memorandum i Mirėkuptimit nė mes tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės dhe Institutit Gjyqėsor tė Kosovės

  Sot, më 17 tetor 2012, Oda e Avokatëve të Kosovës (OAK) dhe Instituti Gjyqësor i...

  më shumë
 • tetor 16. 2012Takimi “Seria e Paneleve Profesionale ”, NCSC dhe Qendra e Karrierės e Fakultetit Juridik tė UP.

  Me 16 tetor 2012, NCSC dhe Qendra e Karrierës e Fakultetit Juridik të UP organizuan takimin e...

  më shumë
 • tetor 10. 2012OAK dhe NCSC organizojnė takimin me donator.

  Më datë 10 tetor 2012 OAK me mbeshtetjen e NCSC ka organizuar takimin e dytë me donator....

  më shumë
 • tetor 10. 2012NCSC dhe OAK organizojnė trajnim pėr Administratorėt e Degėve Regjionale

  Më 10 tetor 2012, NCSC dhe OAK organizuan trajnim për të gjithë administratorët e...

  më shumë
 • shtator 28. 2012Takimi “Seria e Paneleve Profesionale ”, NCSC dhe Qendra e Karrierės e Fakultetit Juridik tė UP

  Me 28 shtator 2012, NCSC dhe Qendra e Karrierës e Fakultetit Juridik të UP ka iniciuar takimin e...

  më shumë
 • shtator 27. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Mitrovicė

  Me 27 Shtator 2012, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata - Avokatë...

  më shumë
 • shtator 26. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Pejė

  Me 26 Shtator 2012, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata - Avokatë...

  më shumë
 • shtator 25. 2012NCSC organizoj takim nė mes tė kryetarit tė Odes se Avokateve tė Kosovės dhe kryetares se Odes se Noterėve tė Kosovės.

  NCSC organizoj takim në mes të kryetarit të Odes se Avokateve të Kosovës dhe...

  më shumë
 • shtator 25. 2012NCSC dhe OAK organizojnė trajnim pėr Administratorėt e Degėve Regjionale

  NCSC dhe OAK organizojnë trajnim për Administratorët e Degëve Regjionale

  më shumë
 • shtator 18. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Prishtinė

  Me 18 Shtator 2012, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata -...

  më shumë
 • shtator 15. 2012NCSC dhe Fakulteti Juridik i Universitetit tė Prishtinės (FJUP) organizojnė punėtori me katedrat e nivelit master

  Më 14 dhe 15 shtator 2012, NSCS dhe FJUP organizuan punëtori me katedrat e nivelit master. Prezent...

  më shumë
 • shtator 13. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Prizren

  Me 13 Shtator 2012, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata -...

  më shumë
 • shtator 10. 2012Takimi nė mes tė ekspertit tė NCSC prof. Kevin Ruser dhe prof. Mirlinda Batalli, Kryesuesės sė Katedrės Kushtetuese - Administrative tė Fakultetit Juridik tė Universitetit tė Prishtinės

  Më 10 shtator 2012, NCSC organizoi një takim në mes të ekspertit të NCSC, Profesor...

  më shumë
 • shtator 06. 2012 Takimi i pėrbashkėt Gjykata - Avokatė, Gjilan

  Me 06 Shtator 2012, NCSC dhe OAK organizuan edhe një takim te përbashkët Gjykata -...

  më shumë
 • gusht 15. 2012NCSC dhe OAK organizuan trajnim mbi QTA

  NCSC dhe OAK organizuan trajnim mbi QTA

  më shumë
 • gusht 14. 2012NCSC dhe OAK u takua me pėrfaqėsuesin e kompanisė SpartanSoft

  NCSC dhe OAK u takua me përfaqësuesin e kompanisë SpartanSoft

  më shumë
 • gusht 03. 2012NCSC u takua me Dekanin e Fakultetit Juridik

  NCSC u takua me Dekanin e Fakultetit Juridik

  më shumë
 • gusht 01. 2012NCSC dhe OAK-ja organizuan trajnim pėr hartim tė raporteve

  NCSC dhe OAK-ja organizuan trajnim për hartim të raporteve

  më shumë
 • korrik 24. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Prishtinė

  Takimi i përbashkët Gjykata-Avokatë, Prishtinë

  më shumë
 • korrik 20. 2012NCSC trajnon zyrtarėn e Qendrėn pėr Zhvillim tė Karrierės

  NCSC trajnon zyrtarën e Qendrën për Zhvillim të Karrierës

  më shumë
 • korrik 18. 2012NCSC dhe OAK-ja organizojnė trajnim pėr komunikim

  NCSC dhe OAK-ja organizojnë trajnim për komunikim

  më shumë
 • korrik 12. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Prizren

  Takimi i përbashkët Gjykata-Avokatë, Prizren

  më shumë
 • korrik 10. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Pejė

  Takimi i përbashkët Gjykata-Avokatë, Pejë

  më shumë
 • qershor 28. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Mitrovicė

  Takimi i përbashkët Gjykata-Avokatë, Mitrovicë

  më shumë
 • qershor 25. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Gjilan

  Takimi i përbashkët Gjykata-Avokatë, Gjilan

  më shumë
 • qershor 22. 2012PJK dhe New Perimeter punojnė sė bashku nė pėrkrahje tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės

  PJK dhe New Perimeter punojnë së bashku në përkrahje të Odës së...

  më shumë
 • qershor 20. 2012PJK nė revistėn "Avokati Kosovar", Qershor 2012.

  PJK në revistën "Avokati Kosovar", Qershor 2012.

  më shumë
 • qershor 19. 2012Komiteti pėr AVLO i OAK-sė mban takimin nė zyret e NCSC-sė

  Komiteti për AVLO i OAK-së mban takimin në zyret e NCSC-së

  më shumë
 • qershor 18. 2012Takimi nė mes tė ekspertėve tė DLA Piper me anėtarėt e zgjedhur tė Komiteteve tė OAK-sė pėr Etikė dhe Disiplinė.

  Takimi në mes të ekspertëve të DLA Piper me anëtarët e zgjedhur të...

  më shumë
 • qershor 15. 2012PJK vazhdon me trajnimin e ekspertėve te OAK-sė

  PJK vazhdon me trajnimin e ekspertëve te OAK-së

  më shumë
 • qershor 14. 2012PJK trajnon ekspertat e OAK-sė

  PJK trajnon ekspertat e OAK-së

  më shumë
 • qershor 13. 2012PJK i mirėpriti nė Kosovė dy ekspert nga DLA Piper

  PJK i mirëpriti në Kosovë dy ekspert nga DLA Piper. Profesor Sheldon Krantz dhe Kathy J. Owen...

  më shumë
 • qershor 04. 2012Programi pėr Juristėt nė Kosovė (PJK) ndihmon QZhK-UP-nė nė suksesin e Panairit tė punės tė Kosovės

  Më 30 maj 2012, PJK-ja ndihmoi Qendrën për Zhvillimin e Karrierës (QZhK) të...

  më shumë
 • maj 21. 2012Gjykatėsit dhe Avokatėt zgjedhin problemet gjatė takimit tė pėrbashkėt

  Më 16 maj 2012 Programi i USAID-it për Juristët në Kosovë (PJK) organizoi takimin e...

  më shumë
 • maj 08. 2012Oda e Avokatėve tė Kosovės dhe Programi pėr Juristėt nė Kosovė identifikojnė prioritetet kryesore

  Delegacioni i Odës së Avokatëve të Kosovës (OAK) i kryesuar nga Kryetari i OAK z....

  më shumë
 • prill 03. 2012Takimi i pėrbashkėt Gjykata-Avokatė, Prishtinė

  Me 3 Prill 2012 PJK organizon drekë pune ne Prishtinë.

  më shumë
 • mars 08. 2012NCSC dhe OAK e shėnojnė ditėn ndėrkombėtare tė grave me njė garė ese

  më shumë
 • shkurt 07. 2012Kosovė, shkurt 2012: Njihuni me Ekipin e NCSC

  Më 7 shkurt, 2012, NCSC hapi zyrën e re në Prishtinë

  më shumë