usaid logo usaid logo

NCSC/ PJK mori pjesė nė ediocionin e tretė tė Panairit tė Karrierės i cili u organizua nga Qendra e Karrierės e Universitetit tė Prishtinės

 

Më 14 Maj 2013 NCSC/ PJK mori pjesë në ediocionin e tretë të Panairit të Karrierës i cili u organizua nga Qendra e Karrierës e Universitetit të Prishtinës. Qëllimi i pjesëmarrjes në Panairin e Karrierës ishte të informohen studentët për programin e NCSC/ PJK, në veçanti të komponentës të programit atë të praktikës dhe organizimin e serive të paneleve profesionale për studentë. Në total NCSC regjistroi 161 studentë dhe të diplomuar të Fakultetit Juridik, prej tyre 74 ishin femra dhe 87 meshkuj.