usaid logo usaid logo

NCSC/PJK ndihmon Odėn e Avokatėve tė Kosovės qė tė ofrojė shėrbime mė tė mira pėr anėtarėt e vetė

Më 9 shtator 2013, NCSC/PJK mbajti një takim me Spartansoft dhe udhëheqësinë e OAK për të mbështetur një bazë të re të të dhënave me burim të hapur (open source data base) të Odës së Avokatëve të Kosovës. Kjo bazë e të dhënave do të automatizonte sistemet e ofrimit për anëtarët e vetë përmes tekst mesazheve dhe e-mailit. Ajo gjithashtu do të integrohet në një webfaqe të re të OAK-ut, që parashihet të lansohet nga fundi i këtij viti.