usaid logo usaid logo

Oda e Avokatėve tė Kosovės mban njė takim tė pėrbashkėt Gjykatės-Avokat nė Gjakovė

Më 25 shtator 2013, NCSC monitoroi takimin e përbashkët Gjykatës-Avokat në Gjakovë të organizuar nga OAK-ja. Pjesëmarrësit diskutuan “Zbatimin e iniciativave nga takimet e mëparshme Gjykatës-Avokat dhe problemet rreth ristrukturimin të ri të gjykatave”. Si rezultat i diskutimit janë propozuar iniciativa konkrete.