usaid logo usaid logo

Programi pėr Juristėt nė Kosovė mbajti takim koordinues me Komitetin pėr Ēėshtje Gjinore tė OAK

Me 8 dhjetor 2014, PJK dhe Ekipi Pro Bono i DLA Piper Mary Gately dhe Sara Andrews mbajtën një takim koordinues me Komitetin për Çështje Gjinore të OAK. Ky takim koordinues i mundësoi ekipit që ta shqyrtojë implementimin e planit të punës 2014 të Komitetit për Çështje Gjinore dhe t'i bëjë përgatitjet finale për Punëtorinë e Planit të Punës dhe Planit Strategjik që do të mbahet me 12 dhjetor 2014.